Uczestnicy programu InCredibles

2021

Holo4Labs – technologiczna spółka oferująca innowacyjne oprogramowanie laboratoryjne bazujące na goglach rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens 2 zintegrowanych z oprogramowaniem Thermo Scientific SampleManager LIMS (Laboratory Information Management System) – systemem do zarządzania informacjami i procesami operacyjnymi w branży laboratoryjnej. Rozwiązanie m.in. digitalizuje pracę laboranta, oszczędzając czas i zwiększając bezpieczeństwo. Umożliwia także odejście od papierowych i analogowych procedur, ograniczając ryzyko błędów i wskazując na ewentualne zagrożenia. Oferta Holo4Labs jest przeznaczona dla całej branży laboratoryjnej, czyli: ochrony zdrowia, farmacji, przemysłu, branży spożywczej i innych.

FibriTech dokonał przełomu w dziedzinie prawdziwie ekologicznych materiałów. Zespół startupu wypracował pierwszą taką technologię łączenia włókien roślinnych w trójwymiarowe funkcjonalne struktury. Dzięki temu może tworzyć nowe produkty, będące eko-alternatywą dla plastiku, wełny mineralnej, styropianu i innych szkodliwych materiałów. Spółka zwiększa w ten sposób wartość włókien organicznych względem obecnych zastosowań i przyczynia się do szerzenia proekologicznych rozwiązań materiałowych w wielu branżach w myśl zrównoważonego rozwoju.

WARMIE – system zdalnego i ciągłego monitorowania temperatury ran i ciała pacjentów w celu wykrywania infekcji. Mierzona wartość temperatury jest przesyłana bezprzewodowo do zainstalowanej na smartfonie użytkownika aplikacji umożliwiającej odczyt temperatury i rejestrowanie jej zmian. System WARMIE ma na celu wsparcie procesu leczenia, może być wykorzystywany w profilaktyce, diagnostyce i terapii.

SunRoof Technology – ideą i jednoczesnym wyzwaniem SunRoof jest wsparcie społeczności w dążeniu do neutralności energetycznej poprzez oferowanie technologii, a w dalszej przyszłości przyjaznych mechanizmów finansowych wspierających dostęp do niej. SunRoof to zintegrowane fotowoltaiczne dachy 2w1, fasady oraz carporty pozwalające tworzyć inteligentne, piękne domy przyszłości. To także systemy pozwalające na płynne zarządzanie energią i dążenie do stworzenia formuły wirtualnej elektrowni.

MAB Robotics – startup jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z pracami inspekcyjnymi i serwisowymi wewnątrz podziemnych instalacji, występujących pod każdym miastem na świecie. Zespół rozwija niewielkich rozmiarów czworonożne roboty, które będą służyć jako uniwersalne platformy nośne dla sensorów i narzędzi do poruszania się wewnątrz podziemnych tuneli. Środowiskiem demonstracyjnym są sieci ciepłownicze, w których aktualnie wykorzystywane są zasilane i sterowane przewodowo roboty kołowe, które mają problemy z poruszaniem się w nierównych i krętych tunelach, ograniczony zasięg, a ich wykorzystanie generuje duże koszty wiążące się np. z koniecznością wykonywania wykopów w środku miasta.

Wood Core House – stworzył modułowy system konstrukcji szkieletowych Wood Pack, czyli gotową do montażu drewnianą konstrukcję szkieletową, składającą się z powtarzalnych modułowych elementów konstrukcji budynku wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami złącznymi i precyzyjną instrukcją montażu. System oferuje inwestorom budowę domów drewnianych w całkowicie przebadanej i prostej w montażu metodzie wznoszenia konstrukcji drewnianych.

CUX – pierwsze na świecie narzędzie do UX Automation, wykrywające wzorce zachowań i doświadczeń użytkowników na stronach internetowych. Wykorzystując machine learning do predyktywnej analizy jakościowej, pomaga firmom nie tylko zaoszczędzić czas (do tej pory poświęcany na samodzielną, manualną analizę danych), ale także utrzymać wzrost sprzedaży, przewidując, które zachowania klientów będą hamować konwersję. CUX rozpoczął rewolucję na rynku analityki produktów cyfrowych. Wspierają firmy na trzech głównych poziomach optymalizacji: produktu, marketingu i konwersji.

IDENTT – udostępnia system wyposażony w algorytmy wspierające proces weryfikacji tożsamości tam, gdzie jej potwierdzenie jest niezbędne w procesie obsługi klienta. Automatyczna weryfikacja pozwala na dokładniejsze i bardziej wiarygodne zweryfikowanie dokumentu niż przy wykorzystaniu metod tradycyjnych. W połączeniu z biometrycznym sprawdzeniem wizerunku osoby firma korzystająca z rozwiązań Identt ma zdecydowanie większą szansę na wykrycie wyłudzeń.

Cloud Partners to usługi migracji infrastruktury klientów do chmury hybrydowej (infrastruktura prywatna i publiczna) i publicznej. Cloud Partners zbudowało wspólnie z naukowcami autorskie oprogramowanie obniżające koszty chmury – Cloudmizer. Funkcjonalność Cloudmizeraa pozwala na analizę, ocenę, rekomendację i optymalizację kosztową infrastruktury dostarczanej przez głównych dostawców, takich jak AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform. Głównym elementem oprogramowania są algorytmy uczenia maszynowego oraz funkcjonalności sztucznej inteligencji. Cloud Partners kieruje ofertę handlową do rynku B2B z koncentracją na firmach zatrudniających powyżej 10 osób (start-upy) ze szczególną koncentracją na segmencie firm o zatrudnieniu 50-500 osób.

Visual Tech-Lab to startup, który tworzy systemowe narzędzie wspomagające projektowanie i realizację zabiegów wszczepienia implantów zębowych. Wykorzystuje przy tym nowatorską metodę precyzyjnego pomiaru parametru gęstości tkanki kostnej.

Vertigo Farms – firma stworzyła zaplecze technologiczne do uprawy roślin w zamkniętych, kontrolowanych warunkach, celem ich późniejszego przetworzenia i wyekstrahowania do postaci półproduktów, stosowanych przy produkcji naturalnych kosmetyków, farmaceutyków i żywności funkcjonalnej (farmy wertykalne).

2020

Handerek Technologies – firma stworzyła przełomową i opatentowaną technologię, która chemicznie przetwarza odpady z tworzyw sztucznych na surowiec w celu wytwarzania nowych i czystych tworzyw sztucznych lub niskoemisyjnych paliw alternatywnych. Celem spółki jest stworzenie światowego standardu technologii transformacji tworzyw sztucznych (w surowce petrochemiczne) i uzyskania znaczącego wpływu na środowisko poprzez maksymalizację recyklingu odpadów.

Molecule.One – startup stworzył oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do planowania syntezy chemicznej, która znacząco przyspiesza proces tworzenia nowych leków.

Therapify – platforma łącząca pacjentów ze specjalistami zdrowia psychicznego, która pacjentom pomaga wybrać psychoterapeutę, rezerwować wizyty i śledzić swoje postępy, a terapeutom zarządzać biznesem.

Skriware – startup tworzy ekosystem edukacyjny dla szkół, w którego w skład wchodzą aplikacje, platformy online, drukarki 3D i inne elementy. A wszystko po to, aby rozwijać w uczniach umiejętności informatyczne, zapoznawać z technologiami i pobudzać kreatywność.

Progresja Space – zespół rozwija własne produkty na rynku małych satelitów tzw. smallsatów. Zastosowanie napędów do małych satelitów umożliwi funkcjonowanie konstelacji małych satelitów, które będą dostarczać takie usługi jak 5G, internet satelitarny czy obserwacja Ziemi. Jednocześnie napędy zadbają o usuwanie śmieci kosmicznych. W związku z dynamicznym rozwojem (miniaturyzacją, komercjalizacją) małych satelitów nie wszystkie moduły nadążyły za ich rozwojem. Rynek małych satelitów jest rynkiem bardzo młodym. Innowacją startupu są dedykowane, kompletne systemy napędowe, zamknięte w jednym module, które przyłączane są do szyny satelity CubeSat.

KPMP – celem projektu jest opracowanie i wdrożenie na rynek innowacyjnego rozwiązania dla budownictwa drogowego. Specjalnie zaprojektowana belka oporowo-najazdowa ma na celu zredukowanie kosztów i czasu wykonania złączy asfaltowych. Zadaniem KPMP jest skrócenie obecnego procesu budowy drogi z pięciu do jednego etapu.

Biotts – firma biotechnologiczna, rozwijająca autorskie technologie transportu leków i receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych. Zespół naukowców Biotts opracował unikatowy system transportu leków w oparciu o nowoczesne procesy technologiczne łączenia substancji oraz wiedzy, w jaki sposób komórki ludzkie komunikują się między sobą. Technologia MTC-Y jest opatentowaną globalną rewolucją – uniwersalny nośnik umożliwia substancjom czynnym penetrację przez bariery skórne aż do kilkunastu centymetrów, sięgając tkanek miękkich i kości.

NataLab – startup zajmujący się technologią dla energetyki oraz z zakresu przetwarzania odpadów. Produkt flagowy to instalacja do zgazowania organicznych odpadów niebezpiecznych. Produkt nr 2 to instalacja zgazowania odpadów elektronicznych, wielowarstwowych. Oba produkty posiadają przełomową technologię katalitycznego oczyszczania gazów poprocesowych w reaktorach rewersyjno-przepływowych. Spółka dysponuje przemysłowym prototypem. Seria testów pozwoliła im uzyskać unikalne know-how.

ICsec – dostarcza rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa w sieciach przemysłowych oraz środowiskach systemów SCADA dla przedsiębiorstw z infrastrukturą krytyczną. Strategicznym produktem ICsec jest system Scadvance do monitorowania i wczesnego ostrzegania przed cyberatakami.

Gamehag – platforma Gamehag.com wdraża elementy grywalizacji poprzez współtworzenie portalu przez użytkowników i zdobywanie Kamieni Dusz w zamian za wykonywanie zadań w grach partnerów portalu, pozwalając na testowanie nowych produkcji online. Kolejnym kamieniem milowym w planach rozwoju startupu jest wejście na rynki azjatyckie. Portal powstał w 2016 r., do września 2020 r. został przetłumaczony na 9 języków. Skupia prawie 6,5 mln użytkowników na całym świecie, którzy dotychczas otrzymali nagrody o wartości blisko 20 mln złotych.


2019

Billon – fintech działający w Polsce i Wielkiej Brytanii, który opracował standard obrotu cyfrowym pieniądzem oraz innymi danymi poprzez technologię blockchain. Pozwala to na zapis transakcji w postaci nieedytowalnej, a więc transparentnej i niezmienialnej. W odróżnieniu od wielu rozwiązań blockchainowych Billon nie używa kryptowalut.

Bioceltix – startup biotechnologiczny z branży weterynaryjnej. Firma rozwija weterynaryjne leki biologiczne na bazie komórek macierzystych, celując w schorzenia o wysokim zapotrzebowaniu na nowe metody leczenia. Opracowana technologia terapeutycznego wykorzystania allogenicznych mezenchymalnych komórek macierzystych (AlloMSC) w układzie jeden dawca – wielu biorców pozwala na seryjną produkcję leku bez konieczności każdorazowego pobierania materiału biologicznego od pacjenta. Dzięki opracowanej technologii lek ma być dostępny od ręki na miejscu w klinice weterynaryjnej, co skróci procedurę leczenia. Firma uruchomiła izolowaną linię technologiczną do produkcji weterynaryjnych leków biologicznych.

edrop – został stworzony, aby pomóc ludziom na całym świecie stać się racjonalnymi w użytkowaniu wody. Jest to pierwszy gadżet, który edukuje i motywuje do oszczędzania wody, a tym samym do oszczędzania pieniędzy i środowiska.

Nevomo (wcześniej Hyper Poland) – startup oferujący nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością, w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. Stworzony Hyperloop to połączenie pociągu i samolotu (zgodnie z wyliczeniami umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku). Kapsuła pojazdu porusza się w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie jak na wysokości 10 kilometrów, dzięki temu znacząco zredukowany jest opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne. Technologia umożliwia unowocześnienie istniejącej infrastruktury kolejowej do prędkości 300 km/h przy rozsądnym poziomie kosztów (szacunki na bazie poziomu kosztów w Europie Środkowej i Wschodniej rozpoczynają się od ok. 6 mln EUR za kilometr infrastruktury).

MakeGrowLab – twórca SCOBY, czyli szybko odnawiającego się i w pełni biodegradowalnego materiału, który może być użyty w produkcji np. opakowań jednorazowych zastępujących plastik, tekstyliów czy produktów wnętrzarskich. Materiał SCOBY może rosnąć na odpadach, w pomieszczeniu bez dopływu energii słonecznej, co wyróżnia go z grupy materiałów szybko odnawiających się jak algi czy bambus. Materiał SCOBY jest na etapie pierwszej sprzedaży, a projekt zautomatyzowanej farmy wertykalnej jest w trakcie badań. MakeGrowLab oferuje także pomoc we wdrożeniu gospodarki cyrkularnej dla przedsiębiorstw.

ProperGate – dostawca aplikacji webowej do zarządzania logistyką na dużych budowach kubaturowych. Jest ona skierowana do inwestorów (deweloperów) i generalnych wykonawców, którym zależy na optymalizacji kosztów projektu, eliminacji marnotrawstwa czasu i zwiększeniu wydajności logistyki. Firma digitalizuje proces zamawiania dostaw i monitorowania materiałów na placach budowy w zatłoczonych centrach miast. Udostępnia narzędzie koordynatorowi logistyki i podwykonawcom, które jest zarówno zapewnieniem dostarczenia, rozładunku i dostępu do materiałów w oczekiwanym miejscu i czasie jak i efektywnym kanałem komunikacji.

Prosoma – startup, który pracuje nad wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w pracy z osobami chorymi na nowotwory, by pomóc im w walce z lękiem czy depresją. Łączy VR i terapię behawioralną. Tworzy wirtualne światy, w które „zanurzają się” pacjenci onkologiczni, a dzięki temu obniża się ich poziom stresu i lęku. Firma bada też efektywność wsparcia psychoterapii w walce z nowotworem. W kwietniu 2019 roku startup pozyskał 1,2 mln zł od gdańskiego funduszu Black Pearls VC.

QNA Technology – firma zajmująca się projektowaniem i wytwarzaniem koloidalnych nanostruktur półprzewodnikowych oraz modyfikacją ich powierzchni. Firma specjalizuje się    w małoskalowej produkcji, oferując najwyższej jakości nanostruktury, które spełniają zróżnicowane potrzeby klientów w różnych segmentach rynku. Firma prowadzi już pilotażową sprzedaż kilku swoich produktów (QNA.dots oraz QNA.inks) i opracowuje kolejne.  W zaawansowanym stadium znajdują się m.in. projekty: syntezy najwyższej jakości kropek kwantowych niezawierających kadmu, kropek emitujących w kolorze niebieskim oraz kropek do konwerterów promieniowania mających zastosowanie w fotowoltaice oraz w hodowli roślin. Innowacyjność przedsięwzięcia jest dwuwymiarowa: technologiczna i produktowa. Spółka opracowała globalnie unikalną technologię przepływową umożliwiającą powtarzalną syntezę dużych ilości kropek kwantowych o bardzo wysokiej jakości.

Salesbook – aplikacja sprzedażowa i prezentacyjna dla handlowców mobilnych, których zadaniem jest dotarcie do klienta, analiza jego potrzeb oraz zaprezentowanie i konfiguracja produktu. Narzędzie oferowane jest w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Tablet z aplikacją Salesbook sprawdzi się w branżach wymagających bezpośredniego kontaktu z klientem. System łączy w sobie elementy Sales Enablement z Configure Price Quote dzięki czemu nawet początkujący sprzedawca jest w stanie poprawnie przejść przez proces sprzedaży złożonego produktu. Aplikacja wykorzystywana była przez Prudential do sprzedaży polis na życie, Mercedesa do sprzedaży samochodów, BMW do sprzedaży motocykli, Innogy, Fortum, Axpo – do sprzedaży energii.

SolHotAir – pracuje nad wysokowydajnym solarnym panelem grzewczym opartym na własnej innowacyjnej technologii, umożliwiającej efektywne wytwarzanie ciepła w drodze konwersji energii słonecznej na energię cieplną w kolektorach powietrznych. Montowany będzie na ścianach lub dachach budynków lub jako element autonomicznych suszarni solarnych do suszenia biomasy, a także zbóż, chmielu, owoców, pieczarek, ziół, kawy.

Wiperapp – stworzył proste narzędzie do nieodwracalnego usuwania danych z dysków, niewymagające niszczenia nośnika. Rozwiązanie polskiego startupu jest zgodne z najnowszymi przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych (RODO). Wiperapp oferuje rozwiązanie zarówno dla korporacji, klientów indywidualnych.


2018

Avocode – czeski startup, zajmujący się usprawnieniem pracy deweloperów i designerów.

Genomtec – twórca przenośnego urządzenia diagnostycznego, które mieści się w jednej ręce.

Infermedica – firma wprowadziła na rynek algorytm do wstępnej diagnozy lekarskiej. Z jej rozwiązania korzystają już firmy ubezpieczeniowe, jak Allianz czy PZU.

Neuron Soundware – producent urządzenia, które rozpoznaje awarie sprzętów na podstawie ich odgłosów.

Nuaduspersonalizowany system e-learningowy, który zawiera bazę wiedzy i ćwiczeń. Ma już siedziby w Polsce i Singapurze, a teraz próbuje podbić rynek australijski.


2017

Archdesk – tworzy oprogramowanie do zarządzania dla fabryk i firm budowlanych. Polsko-brytyjska spółka usprawnia i agreguje w jednym miejscu takie procesy jak: sprzedaż, marketing, księgowość, zarządzanie magazynem czy zarządzanie projektami.

Hotailors – system rezerwacji pokoi hotelowych. Można w nim porównywać ceny w kilku milionach obiektów i zarządzać marżami. Aplikacja – wedle słów twórców – pozwala zaoszczędzić miesięcznie do 140 godzin pracy jednego człowieka. Skierowana jest przede wszystkim do biur rezerwujących pokoje hotelowe oraz ludzi, których praca wiąże się z częstymi podróżami.

Radio Net – stworzył system do monetyzacji audycji radiowych nadawanych w sieci. Automatycznie wycisza nadawane przez radiostację reklamy. Ale nie to po, by je wyłączyć, tylko po to, by zastąpić je zestawem przygotowanym specjalnie dla konkretnego użytkownika. Pomysłodawcy Radio Net liczą, że ich system uzupełni dostępne obecnie formy reklam digital audio, pomagając reklamodawcom precyzyjniej dotrzeć do właściwego słuchacza i mierzyć efekty takich kampanii. Natomiast wydawcom audio stworzy dodatkowe możliwości jeszcze lepszej i szybszej monetyzacji ich kontentu.

Tidio – firma stworzyła live chat do komunikacji z klientami w czasie rzeczywistym.

UserEngage – stworzył narzędzie zbierające dane o odwiedzających witryny, by na tej podstawie tworzyć raporty i kierować do poszczególnych użytkowników indywidualnie tworzone wiadomości marketingowe. Nie zatrzymuje się jedynie na poziomie analizy plików cookies zapisywanych przez przeglądarki, ale pozwala np. na łączenie ich z danymi udostępnianymi w portalach internetowych.