SingularityU Poland i Masters&Robots 2017

Blisko tysiąc osób z całej Polski poszerzyło swoją wiedzę o nowych technologiach i zainspirowało się innowacyjnymi projektami z całego świata podczas konferencji Masters & Robots, która odbyła się 26-28 października 2017 r.

Pod koniec października 2017 r. Masters & Robots i SingularityU Warsaw Chapter połączyły siły, aby pokazać biznesowe i społeczne możliwości płynące z technologii. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek naukowców, profesorów, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów z całego świata, Warszawa na trzy dni stała się regionalnym centrum innowacyjnej myśli.

Sztuczna inteligencja, Internet rzeczy, transformacja cyfrowa, fin-tech, smart investing, wykładniczy rozwój firm, przyszłość Internetu i efektywne wykorzystanie mediów społecznościowych – to tylko kilka tematów poruszonych na Masters and Robots podczas krótkich power speeches jak i wielogodzinnych zamkniętych warsztatów. Celem wydarzenia jest maksymalne przybliżenie eksperckiej wiedzy zarówno w teorii jak i praktyce.

– Problemem polskiego rynku wcale nie jest brak pieniędzy czy odpowiedniego finansowania. Problemem jest brak wysokiej jakości edukacji. Nasz rynek jest wciąż mało otwarty na współpracę czy wymianę nie tylko wiedzy, ale i talentów. Nasi przedsiębiorcy i eksperci muszą pokonać wiele barier, aby dotrzeć do prawdziwie innowacyjnego know-how, który rozwinie ich biznes. Dzięki współpracy z takimi światowymi organizacjami jak Singularity University jesteśmy w stanie mnóstwo tej wiedzy przynieść do kraju. Na naszą imprezę przyjadą eksperci z kilkunastu krajów, aby na wykładach i praktycznych warsztatach podzielić się swoim doświadczeniem i pomoc nam zmienić myślenie na bardziej innowacyjne – zapowiadała konferencję Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University, organizatora „Masters and Robots”. – Jako Fundacja Digital University zamierzamy w przyszłości kontynuować edukację technologiczną na jeszcze większą skalę. Rozwiniemy też silną społeczność Singularity University w Polsce i skrócimy drogę dostępu do prawdziwie unikatowej wiedzy.

Podsumowanie w liczbach:

  • 5 paneli dyskusyjnych
  • 13 zamkniętych warsztatów praktycznych
  • 29 prelekcji
  • 29 speakerów
  • 42 akredytowanych dziennikarzy
  • 45 partnerów i sponsorów
  • 979 uczestników

***

SingularityU Poland to polski oddział Singularity University – amerykańskiego think-tanka z Doliny Krzemowej – jednej z najbardziej wpływowych edukacyjnych organizacji na świecie. Jej szefowie Ray Kurzweil i Peter Diamandis promują tworzenie i wykorzystanie zaawansowanych technologii nie tylko w biznesie, ale przede wszystkim po to, by stawiać czoła największym wyzwaniom ludzkości.

W 128 oddziałach na świecie skupia przedsiębiorców, innowatorów, decydentów, dla których ważne są nowe technologie i wpływ, jaki mają na świat i ludzi. Przedstawicielem SingularityU Poland jest Fundacja Digital University, która organizuje w Polsce konkurs Global Impact Challenge oraz konferencję Masters&Robots. Działalność SingularityU Poland wspiera Sebastian Kulczyk.