Pho3nix Foundation

Pho3nix Foundation to stworzona przez Sebastiana Kulczyka organizacja społeczna, wspierająca na całym świecie najbardziej uzdolnione sportowo dzieci, dla których ograniczenia materialne są główną barierą w realizacji marzeń i mistrzowskiej kariery. Fundacja oferuje kompleksowe programy wyrównywania szans oraz profesjonalnego rozwoju utytułowanych młodych sportowców, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Czytaj dalej

Programy nadzorowane są przez uznanych specjalistów i mistrzów oraz członków Pho3nix Team, światowej klasy zawodników różnych dyscyplin. Pho3nix Foundation prowadzi także szereg inicjatyw edukacyjnych i społecznych, których celem jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Pho3nix Foundation jest przedsięwzięciem non profit i nie czerpie żadnych korzyści finansowych na żadnym etapie kariery swoich podopiecznych.

Pho3nix Foundation wspiera polskich sportowców w walce o medale

Ponad milion złotych na Pho3nix Athletes Program przeznaczy założona przez Sebastiana Kulczyka Pho3nix Foundation. Będzie to dodatkowa forma wsparcia sportowców walczących jeszcze w tym roku o olimpijskie kwalifikacje. Projekt adresowany jest do wrażliwych społecznie, młodych i utalentowanych zawodników, którzy mają już udokumentowane sukcesy na poziomie mistrzowskim w sporcie wyczynowym. Patronat nad programem objął Polski Komitet Olimpijski.

zobacz artykuł