Pho3nix Foundation wspiera młodych sportowców

Pho3nix Foundation to stworzona przez Sebastiana Kulczyka organizacja społeczna, wspierająca na całym świecie najbardziej uzdolnione sportowo dzieci, dla których ograniczenia materialne są główną barierą w realizacji marzeń i mistrzowskiej kariery.

Celem Pho3nix Foundation jest stworzenie globalnego systemu profesjonalnego wspierania najbardziej utalentowanych sportowo dzieci, niezależnie od barier związanych z ich sytuacją materialną, społeczną i miejscem zamieszkania.

Fundacja dzięki swojemu programowi zamierza zbudować drużynę mistrzów w różnych dyscyplinach sportu, którzy odnosząc sukcesy na całym świecie, w ramach inicjatyw edukacyjnych Pho3nix Foundation przyczynią się do popularyzacji aktywności fizycznej wśród kolejnych pokoleń.

Droga do sukcesu w sporcie oparta jest nie tylko na talencie i naturalnych predyspozycjach, ale przede wszystkim na sile charakteru i nieustannym dążeniu do doskonałości. Profesjonalna kariera sportowa wymaga również niezawodnego zaplecza – zespołu wysokiej klasy specjalistów, trenerów, mistrzów oraz nowoczesnej infrastruktury i środków finansowych.

– Miałem szczęście poznać wybitnych sportowców. Historie ich życia to inspirujące opowieści o zwycięstwach, pokonywaniu własnych słabości i ograniczeń oraz o tym, że ciężka praca i determinacja to trudna, ale i jedyna droga do mistrzostwa. Uświadomiłem sobie wtedy, jak często na tej drodze do sukcesu i rozwoju stają bariery natury materialnej lub społecznej, których nawet najbardziej utalentowane dzieci i ich rodziny nie pokonają bez wsparcia. Dlatego, aby realizować projekty, których wspólnym mianownikiem jest sport i pomoc dzieciom, powstała Pho3nix Foundation. Wierzę, że odmieniając los tych dzieci, stworzymy szlachetniejsze oblicze sportu, a tym samym zmienimy świat na lepsze – mówi Sebastian Kulczyk, założyciel i ambasador Pho3nix Foundation.

Dowiedz się więcej na: pho3nixfoundation.com/pl