Jutronauci 2021

Projekt organizowany od 2017 r. przez „Gazetę Wyborczą” w partnerstwie z Sebastianem Kulczykiem. Jutronauci to wyjątkowe umysły naszych czasów. To ludzie, którzy swoją pracą, osiągnięciami i pasjami mierzą się z najważniejszymi pytaniami stojącymi przed naszą cywilizacją – dokąd prowadzi nas postęp technologiczny i kim będzie człowiek przyszłości.
Poprzez cykl artykułów oraz spotkań i debat projekt prezentuje sylwetki Jutronautów i nagłaśnia wyzwania stojące przed ludzkością. W ramach projektu odbywa się
Czytaj dalej

również konkurs stypendialny „Bilet za horyzont”, w ramach którego zwycięzcy biorą udział w indywidualnych sesjach mentoringowych z wybranymi ekspertami oraz otrzymują cenne nagrody.
Program Jutronauci zdobył nagrodę INMA Global Media Awards 2018 w kategorii „Najlepsze działania PR i na rzecz społeczności", a także znalazł się w gronie laureatów WAN-IFRA European Digital Media Awards (wyróżnienie w kategorii Best Branded Content Project).

Jutronauci Talks – premiera nowego cyklu spotkań

Co się stanie, jeśli fizycznie nie wrócimy już do teatrów czy filharmonii? Czym zastąpimy te instytucje i czy kultura bez nich jest możliwa? Odpowiedzi na te pytania padną podczas inauguracyjnego spotkania z nowego cyklu powstałego w ramach 5. edycji programu „Jutronauci” – Jutronauci Talks.

zobacz artykuł

Nowa normalność – wystartowała piąta edycja Jutronautów

Co by było, gdyby...? A co, jeśli...? Jak będzie wyglądał świat, za rok, a jak za 10 lat? Takie pytania stoją przed twórcami 5. edycji programu pt. „Jutronauci 2021: nowa normalność”. W jej ramach dziennikarze „Gazety Wyborczej” wraz z zaproszonymi gośćmi – ekspertami i wizjonerami – będą tworzyć scenariusze post-covidowej przyszłości. Partnerem strategicznym projektu jest Sebastian Kulczyk.

zobacz artykuł