InCredibles 2020

Pandemia koronowirusa zmieniła bieg wydarzeń na świecie. Ideą programu InCredibles zawsze było odpowiadanie na realne potrzeby, dlatego tegoroczna formuła musiała ulec przeobrażeniom i jest dynamicznie dostosowywana do obecnych, nadzwyczajnych warunków. Priorytetem stało się konkretne i merytoryczne wsparcie dotychczasowych finalistów programu, którzy stanęli w obliczu wyzwań, na które nikt nie mógł być przygotowany.

Po konsultacjach ze spółkami uczestniczącymi w programie przygotowany został specjalny cykl wirtualnych warsztatów i konsultacji „Incredible Academy – łączymy się online”, podczas których mentorzy programu InCredibles podzielą się swoim doświadczeniem, aby wesprzeć startupy w bezprecedensowej sytuacji, w której postawiła świat pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Incredible Academy wystartuje 7 maja 2020 r. Wezmą w niej udział finaliści poprzednich edycji InCredibles oraz pierwszy zwycięzca InCredibles 2020 – Skriware.

Skriware dołączył do grona InCredibles 3 grudnia 2019 r. podczas gali konkursu Orzeł Innowacji Startup, organizowanego przez „Rzeczpospolitą” we współpracy z Sebastianem Kulczykiem. Spółka tworzy ekosystem edukacyjny dla szkół, w którego w skład wchodzą aplikacje, platformy online, drukarki 3D i inne elementy. A wszystko po to, aby rozwijać w uczniach umiejętności informatyczne, zapoznawać z technologiami i pobudzać kreatywność.

Kolejni finaliści InCredibles 2020 wyłonieni zostaną na jesieni – po wygaśnięciu pandemii koronawirusa. Będą to zwycięzcy konkursów: European Start-up Challenge, Business Insider Trends Festival, ABSL Start-Up Challenge oraz SingularityU Poland Global Impact Challenge.