INCREDIBLES 2018

Druga edycja akceleratora InCredibles 2018 Sebastiana Kulczyka kolejnym sukcesem

25 października 2018 r. w Campus Warsaw do rywalizacji o spersonalizowany pogram mentorski oraz bezzwrotne granty w wysokości 50 tysięcy dolarów stanęło 10 wyjątkowych projektów startupowych. Sebastian Kulczyk z grupą międzynarodowych ekspertów wybrał pięciu laureatów, którzy rozpoczęli pracę nad akceleracją.

Pomimo wysoko ustawionej poprzeczki (w tym roku Kulczyk poszukiwał spółek, które brały już udział w co najmniej jednym akceleratorze, dysponują prototypem nowego produktu lub usługi, mają sprawdzony team i są gotowe na rozwój międzynarodowy), do programu wpłynęło ponad 300 aplikacji z 34 krajów. Najmocniej reprezentowany był region Europy Środkowo-Wschodniej. Poza Polską najwięcej zgłoszeń wpłynęło z Ukrainy, Litwy i Estonii, ale w rekrutacji pojawiły się również spółki z Izraela, Indii i Chile. Najsilniej reprezentowane były sektory Software oraz Healthtech i Fintech.

Cieszę się, że pomimo bardzo wysoko ustawionej poprzeczki w tegorocznej edycji, do Incredibles zgłosiło się tak wiele mocnych projektów. Jest to dla mnie dowód, że nasz program oceniany jest jako szansa i pomoc w rozwoju oraz partnerskim budowaniu wartości. – powiedział Sebastian Kulczyk – CEO Kulczyk Investments, incjator InCredibles. – To moja osobista satysfakcja, ale z drugiej strony ogromna odpowiedzialność i zobowiązanie.

Do finałowej rozgrywki stanęło 10 starannie wyselekcjonowanych, innowacyjnych projektów biznesowych: Nuadu, AskToPay, Avocode, CardioCube, Fincheck, Genomtec, Infermedica, Neuron Soundware,  Minespider i Welltrado. Wszystkie spółki, jako bonus przed finałowym wystąpieniem, otrzymały wsparcie ekspertów międzynarodowego lidera w obszarze doradztwa strategicznego – Bain & Company Poland, przy dopracowaniu pod kątem merytorycznym, technicznym swoich pitchdecków.

Spośród finałowej dziesiątki, jury w składzie: Sebastian Kulczyk – Kulczyk Investments, Supreet Singh Manchanda – Akal Global, Dariusz Żuk – Business Link, Rafał Plutecki – Campus Warsaw, Piotr Pietrzak – IBM, Lawrence Barclay – Manta Ray VC oraz Maciej Sadowski – Startup Hub Poland, wybrało 5 laureatów, którzy uczestniczyli w 6-tygodniowej, autorskiej akceleracji.

Zwycięzcy otrzymali bezzwrotne granty wysokości 50 tys. dolarów, kontakty, doświadczenie mentorów i doproszonych ekspertów oraz wymierne wsparcie we wspólnym budowaniu wartości. Projekt maksymalnie użytecznej dla jego użytkowników „spersonalizowanej akceleracji”, śladem zeszłego roku, laureaci wraz z jurorami rozpoczną budować tuż po finale.

Szczegółowy program i harmonogram akceleracji zakładają warsztaty z mentorami z Doliny Krzemowej, spotkania z ekspertami z Singularity University, konsultacje z inwestorami oraz liczne ćwiczenia ze specjalistami z każdego obszaru działalności firmy. W ramach akceleracji zwycięzcy dodatkowo odwiedzili Campus London, gdzie mogli skorzystać z wiedzy międzynarodowych fachowców oraz odbyć indywidulane spotkania z lokalnymi inwestorami. Spółki miały okazję spotkać swoich potencjalnych klientów, od których w ramach roboczych spotkań usłyszą ocenę atrakcyjności swojego produktu oraz efektywności kanałów sprzedaży. 

Opracowane w 2017 roku, z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, termsheet oraz umowa grantowa, stanowiły podstawę prawną w projekcie InCredibles.

Projekt merytorycznie wspierany przez Campus Warsaw, Fundację Startup Hub Poland, Business Link, IBM oraz Bain & Company Poland .