INCREDIBLES 2017

Launch projektu INCREDIBLES odbył się 29 maja 2017 roku w trakcie eventu CEE All Stars Campus Warsaw z udziałem Sebastiana Kulczyka, Rafała Pluteckiego szefa Campus Warsaw oraz Julii Krysztofiak-Szopy prezes Fundacji Startup Poland –  partnerów pierwszej edycji projektu InCredibles.

Pilotażowa edycja projektu InCredibles, pierwszej w Polsce szytej na miarę akceleracji dla najbardziej perspektywicznych, innowacyjnych projektów biznesowych, której celem jest wsparcie ambitnych przedsiębiorców zajmujących się nowymi technologiami oraz całego ekosystemu startupów, odbiła się szerokim echem w mediach.

W ramach projektu zagwarantowano nie tylko wymierne wsparcie finansowe, ale przede wszystkim wiedzę, kompetencje i doświadczenie, partnerstwo oparte na pełnym zaufaniu i wiarygodności oraz mentoring czołowych postaci biznesu.

Projekt jest maksymalnie użyteczny dla jego użytkowników, w związku z tym korzystamy z zaplecza Campus Warsaw oraz doświadczeń Fundacji Startup Poland, a mentorów „dopasowujemy” do potrzeb i oczekiwań konkretnych projektów, które wejdą do akceleracji.

W pierwszej edycji do konkursu stanęło 426 startupów. Spośród nich wyłoniono najpierw 10 finalistów, którzy  w Campus Warsaw na warszawskiej Pradze zaprezentowali się jurorom. Każdy startup otrzymał pięć minut na przedstawienie swojego pomysłu.

Startupy oceniali: Julia Szopa (prezes Fundacji Startup Poland), Lawrence Barclay (Head of VC w Kulczyk Investments), Mariusz Gralewski (założyciel i prezes firmy DocPlanner, anioł biznesu), Sebastian Kulczyk, Piotr Pietrzak (dyrektor ds. technologicznych w IBM na Polskę) oraz Rafał Plutecki (szef Campus Warsaw).

Spośród finalistów wybrali pięciu zwycięzców: Archdesk, Hotailors, Radionet, Tidio, UserEngage.

Zwycięskie startupy otrzymały wsparcie finansowe w postaci bezzwrotnych grantów w wysokości do 100 tysięcy dolarów – to środki pochodzące wyłącznie z prywatnych środków. Zwycięzcy mogli liczyć jednak nie tylko na pieniądze, ale również na wsparcie mentorskie, szkolenia czy networking. IBM przygotował udział w platformie IBM Global Entrepreneur Program, która umożliwia korzystanie w chmurze z narzędzi firmy.