SingularityU Poland Global Impact Challenge

Konkurs, w którym uczestnicy prezentują wizjonerskie start-upy i prototypy mające na celu zmianę świata na lepsze. Organizują go lokalne filie Singularity University. W 2018 r. dzięki zaangażowaniu Sebastiana Kulczyka konkurs po raz pierwszy odbył się również w Polsce. Zwyciężyły projekty Cardio technology (sono-elektryczny implant, który ma pomóc w leczeniu nowotworów złośliwych mózgu) oraz Luna (narzędzie do przetwarzania danych BIGData). Czytaj dalej

W nagrodę zwycięzcy wzięli udział w 10-tygodniowym programie inkubacyjnym SingularityU odbywającym się w NASA Research Center w Dolinie Krzemowej. Wynalazcy pracowali tam nad rozwinięciem i globalnym wdrożeniem swoich pomysłów. SingularityU Poland Global Impact Challenge został wybrany najlepszym konkursem dla pasjonatów technologii spośród wszystkich konkursów przeprowadzonych przez Singularity University w 2018 roku.

Znamy już wszystkich uczestników III edycji programu InCredibles

Do programu InCredibles dołączyło pięć kolejnych firm – SolHotAir, Prosoma, Wiperapp, Billon oraz eDrop. Cztery pierwsze wytypowała redakcja Business Insider Polska. Z kolei eDrop to zwycięzca polskiej edycji konkursu SingularityU Poland Global Impact Challenge. Głównym partnerem obu wydarzeń był program InCredibles.

zobacz artykuł

eDrop zwycięzcą SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019

Jury II edycji SingularityU Poland Global Impact Challenge spośród finałowej dziesiątki startupów wyłoniło zwycięzcę – projekt Jakuba Świerka eDrop. Jest to inteligentny gadżet-urządzenie, które pomaga użytkownikom na co dzień korzystać z wody w sposób bardziej świadomy i racjonalny. eDrop dołącza tym samym do grupy InCredibles.

zobacz artykuł